Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma - Instagram Çalınmasına Karşı Önlemler

Instagram 2010 yılında üretilen ücretsiz fotoğraf ve video paylaşımı yapılabilen bir sosyal medya platformudur. Üretildiği yıldan beri uygulama, kullanıcılarına medya yüklemesine, Hashtag ve coğrafi etiketleme yapmasına ve kişisel resimlerini arşivlemesine olanak tanımaktadır. Bunların yanı sıra Instagram hesabında organik olarak belli bir kitleye sahip kullanıcılar bu platform aracılığı ile reklam ve ürün tanıtımı vasıtasıyla ek gelir elde edebilmektedir. Milyonlarca insanın erişebildiği bu uygulama ile reklam konusunda yeni çağ başlamış ve pek çok insan daha fazla takipçiye ulaşmaya başlamıştır. Dolayısıyla bu kadar değerli hale gelen Instagram hesapları türlü yollar ile çalınmaktadır veya kullanıcı şifresi unutulmaktadır. İşte pek çok insan tarafından araştırılan Instagram çalınan hesabı geri alma yöntemleri haberimizin devamında…

Öncelikle Instagram çalınmasına karşı önlemler üzerinde durmamız gerekmektedir. Çünkü bu önlemler ayrıca hesabınızı geri almakta da büyük öneme sahiptir.

Instagram Çalınmasına Karşı Önlemler Nelerdir?

Instagram hesabınızın çalınmasına karşı yapmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Böylelikle hesabınızın güvenlik duvarını arttıracak ve çalınmasına engel olacaksınız. Aynı zamanda Instagram hesabı şifrenizi unuttuğunuzda da kolaylıkla yeni şifre alabileceksiniz. İşte Instagram çalınmasına karşı önlemler şunlardır:

Kişisel Verileriniz için Instagram Hesabınıza İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Koyun

Instagram uygulaması üzerinden sol alt kısımdan profil resminize tıklayarak açılan sayfada sol üstte bulunan  “Instagram Üç Çizgi Simgesi” ikonuna basmalısınız. Daha sonra “Ayarlar” bölümüne girerek Instagram hesabınız için  “Güvenlik” kısmını seçmelisiniz. Bu kısımda “Giriş Kodlarını Nasıl Alacaksın?” sorusunu göreceksiniz ve aşağıdan isteğinize göre SMS veya farklı bir uygulama seçerek giriş kodlarınızı kaydedebilirsiniz.

Instagram Hesabınıza Güvenlik Kontrolü Yaptırmalısınız

Instagram uygulamanızdan yukarıdaki adımları izleyerek “Güvenlik” bölümüne kadar gelmeniz gerekmektedir. Daha sonra “Güvelik Kontrolü” kısmına girerek şifre, e-posta ve cep telefonu numaranızı hesabınıza kaydetmeniz gerekmektedir.

Instagram Hesabınızı Bilinmeyen Uygulamalarda Kullanmayın

Organik takipçi kasmak için piyasaya sürülen ve hiçbir güvenlik aşamasına dahil olmayan şahıs uygulamalarını telefonunuza indirmeyin. Bunun yanı sıra başka uygulamalara kullanıcı adı ve şifrenizi girmeyin. Çünkü bu tarz yollara ile hesabınızı kendi eliniz ile teslim etmiş oluyorsunuz. İllegal yolla hiçbir bilgiye erişmeye çalışmayın, şahıslar gerekli gördüğünde hesabınıza erişecek ve şifrenizi değiştirecektir. Bunun için hesabınızı ve kişisel verilerinizi riske atmayın.

Böylece bu adımları başarıyla tamamladıktan sonra Instagram çalınmasına karşı önlemler konusunda hesabınızı korumuş olacaksınız. Peki bu adımları yapmadan veya yapamadan elinizden giden Instagram çalınan hesabı geri alma yöntemlerine birlikte göz atalım.

Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram hesabı yukarıdaki adımlar dikkate alınmadan çalındıysa elbette yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Sizde Instagram giriş yapamıyorum, Instagram şifremi unuttum, Instagram hesabım çalındı diyorsanız haberimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

  • Instagram hesabına SMS ve E-Mail Yöntemiyle Şifre Talep Edin

Instagram hesabı üzerine telefon numaranız kayıtlı ise hesabınızı geri almak çok kolay olacaktır. Bunun için Instagram uygulamasını açmalı, kullanıcı adı ve şifrenizi denemeden “Giriş yapmak için yardım al” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza gelen ekranda “Giriş bağlantısı gönder” ikonuna tıklayarak mail adresinize gönderilen giriş bağlantısına erişebilirsiniz.

  • Giriş bağlantısı ile Instagram Şifresi Yenilebilir

Cep telefonu üzerinden sorunu çözemediyseniz buradan: ( https://www.instagram.com/?hl=tr ) Instagram giriş ekranına erişebilirsiniz. Cep telefonu üzerinden de tarayıcınıza göre ayarlardan “Masaüstü site iste” diyerek verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Daha sonra açılan sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi girmeden “Şifremi unuttum” ikonuna tıklamanız gerekecektir. Bu kısımda kullanıcı adınızı girerek cep telefonunuza bir kod isteyebilir veya SMS alabilirsiniz. Böylece hesabınıza yeniden erişim sağlayabilir ve yukarıdaki güvenlik önlemlerini yerine getirebilirsiniz.

  • Uygulama Üreticilerine Rapor Göndererek Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma Yöntemi

Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma yöntemleri arasında en etkili yol uygulama üreticisine bir rapor göndermektedir. Bu yöntemi uygulayabilmek için telefonunuzdan Instagram uygulamasını açıp kullanıcı adı ve şifrenizi girmeden açılan ekranda “Giriş yapmak için yardım al” ikonuna dokunmanız gerekmektedir. Açılan ekranda “Girişte sorun mu yaşıyorsunuz” bölümünün altında “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” ikonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçmelisiniz. Karşınıza gelecek olan “Destek isteği” bölümünden “Hesabım başkasının eline geçti” kısmına tıklayarak bir rapor doldurabilirsiniz.

Böylece Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma ve Instagram Çalınmasına Karşı Önlemler konusunda yapılabilecekleri yapmış bulunuyorsunuz. Gönderdiğiniz raporun sonucu 1 hafta içerisinde mail adresinize olumlu veya olumsuz yanıt olarak gelecektir.